Нова година

Вашата оценка
Нова година - Словения - спа курорт Римске терме****
Продължителност: 6 дни Транспорт: Автобус
Цена от: 1295 лв.
Маршрут:
София-Любляна-Загреб-Грац

Дати на отпътуване: 29.12.2025 г.
Програма
Хотел Zdraviliski dvor**** e с изключителен СПА център и много богата и вкусна храна на бюфет за закуска и вечеря. МНОГО ВАЖНО: хотелът работи на принципа ADULTS ONLY, т.е. не настанява деца под 14 години.

Програмата е шестдневна и включва 4 нощувки на полупансион в четиризвездния хотел Zdraviliski dvor**** в спа център Римске Терме в Римске Топлице, разглеждане на Загреб, факултативни екскурзии до Любляна, Целе и до Грац.


1 ден
29.12.2025: 20:00 ч. – хотел „Тримонциум” в Пловдив; 20:30 ч. – бензиностанция „Шел“ Пазарджик – трансфер до София (за тези, които желаят); 23:00 ч. – отпътуване от Централна автогара София – Сектор 43. Качването в автобуса започва в 22:30 ч. Отпътуване по маршрут София – Белград – Загреб – Римске Топлице (880 км).

2 ден
30.12.2025: Сутринта – пристигане в Загреб. Разглеждане на Загреб - старата част - квартала „Градец“, пл. „Бан Йелачич”, пл. „Св. Марко”, Парламента, Катедралата, квартала „Каптол“. Свободно време. Продължаване към Римске Топлице. В ранния следобед - пристигане в Римске Топлице. Настаняване в хотел Zdraviliski dvor****. МНОГО ВАЖНО: хотелът работи на принципа ADULTS ONLY, т.е. не настанява деца под 14 години. Възможност за ползване на СПА комплекса. Вечеря на бюфет. Нощувка.

3 ден
31.12.2025: Закуска. Свободен ден за почивка в СПА комплекса на хотела или туристическа програма по желание - полудневна екскурзия до Любляна - с доплащане 58 лв. за възрастни и 48 лв. за деца до 17 г., екскурзията се провежда при група от минимум 20 участника, входни такси не са включени в тази цена. Екскурзията се заявява и заплаща в България, а не на място, цената включва транспорт и екскурзовод на български. Сутринта - отпътуване за Любляна (80 км). Пристигане в Любляна. Пешеходна обиколка на Любляна – францисканската църква „Благовещение", Кметството, Университетът, Тройният мост, катедралата „Св. Николай", крепостта. Свободно време. Следобед – завръщане в хотела. Гала вечеря на бюфет с празнична програма с оркестър до полунощ и афтер парти с DJ след полунощ (напитки не са включени в пакетната цена). Нощувка.

4 ден
01.01.2026: Закуска. Свободен ден за почивка в СПА комплекса на хотела или туристическа програма по желание - кратка екскурзия до гр. Целе – третият по големина град в Словения, столица на областта Южна Щирия и център на историческото графство Целе - с доплащане 28 лв. за възрастни и 20 лв. за деца до 17 г., екскурзията се провежда при група от минимум 20 участника, входни такси не са включени в тази цена. Екскурзията се заявява и заплаща в България, а не на място, цената включва транспорт и екскурзовод на български. Около 11.00 ч. – отпътуване за Целе (18 км). Престой в Целе. Разходка из старата част на града около замъка, старото кметство, пл. “Целийских кнезов”. Завръщане в хотела. Вечеря на бюфет. Нощувка.

5 ден
02.01.2026: Закуска. Свободен ден за почивка или туристическа програма по желание - целодневна екскурзия до Грац. Екскурзията е с доплащане 58 лв. за възрастни и 48 лв. за деца до 17 г., екскурзията се провежда при група от минимум 20 човека, входни такси не са включени в тази цена. Екскурзията се заявява и заплаща в България, а не на място, цената включва транспорт и екскурзовод на български. Сутринта – отпътуване за Грац (140 км). Престой в Грац. Разходка из старата част на града и разглеждане на катедралата, пл. „Хауптплац”, моста над река Мур, изкуствения остров Муринзел. По желание – изкачване с фуникуляр по хълма Шлосберг, от който се открива прекрасна гледка към града. Вечерта - завръщане в хотела. Вечеря на бюфет. Нощувка.

6 ден
03.01.2026: Закуска. Отпътуване за София. Късно вечерта – пристигане на Централна автогара София. Трансфер до „Шел“ Пазарджик и Пловдив. В Пазарджик и Пловдив се пристига в ранните часове на следващия ден.
Допълнителна информация
Настаняване в хотел 4* - standart room
Дата цена на възрастен в двойна/тройна стая цена на човек в индивидуална стая
29.12.2025 1295 BGN / 662.12 EUR 1514 BGN / 774.1 EUR


ЦЕНАТА ВКЛЮЧВА:
  • Транспорт с лицензиран автобус;
  • 4 нощувки в хотел Zdraviliski dvor****;
  • Полупансион (закуска и вечеря на богат бюфет), празнична програма в Новогодишната нощ;
  • Неограничино ползване на плувния басейн с минерална вода;
  • Едно безплатно влизане в сауната;
  • Неограничино ползване на фитнес център;
  • Халат за баня и чехли;
  • Възможност за пиене на минерална вода от извора Амалия;
  • Обиколка на Загреб;
  • Водач – придружител;
  • Екскурзоводско обслужване на български.

ЦЕНАТА НЕ ВКЛЮЧВА:
  • Обеди;
  • Напитки по време на вечерите;
  • Медицински и спа процедури;
  • Факултативните екскурзии;
  • Курортна такса – 2,5 евро на човек на ден (заплаща се на място);
  • Хотелска такса регистрация (3 евро на човек за целия престой – заплаща се на място);
  • Медицинска застраховка (2 лв./1,02 € на човек на ден);
  • Застраховка „Отмяна на пътуване“;
  • Горивна и/или инфлационна такса, в случай че се наложи да се въведе такава;
  • Разходи от личен характер.

ДОПЛАЩАНЕ:
  • Екскурзия до Любляна - 58 BGN / 29.65 EUR
  • Екскурзия до Целе - 28 BGN / 14.32 EUR
  • Екскурзия до Грац - 58 BGN / 29.65 EUR
  • Допълнителна седалка - 335 BGN / 171.28 EUR

  • Хотел Zdravilski dvor**** е един от трите исторически хотела, намиращи се в комплекса Римске Терме. Всяка стая разполага с баня и тоалетна, плазмен телевизор, телефон, минибар, сейф, климатик и интернет връзка. Хотелът предоставя неограничено ползване на комплекса с термална вода, безплатен достъп до фитнес центъра, минерална вода за пиене от термален извор Амалия, анимационна програма.

МНОГО ВАЖНО: хотелът работи на принципа ADULTS ONLY, т.е. не настанява деца под 14 години.
  • ВАЖНО: При нощувки в Словения туристите заплащат задължително градска такса от 2,50 евро на човек на ден при настаняване в хотели 4 звезди + 3 евро на човек на престой такса регистрация. Тези такси не са включени в пакетната цена и се заплащат лично от туристите на рецепцията на хотелите преди отпътуването им.

Здравни изисквания: няма специални здравни изисквания.
Условия по договораУсловия за плащане: Записването се извършва срещу внесен депозит в размер на 30% от стойността на автобусните пакети и сключен договор за туристически пакет. Заплащането на остатъка от изцяло дължимата сума се извършва не по-късно от 30 дни преди обявената начална дата на отпътуване.

Такса прекратяване:


ако прекратяването е до 18:00 ч. на втория работен ден след сключването на настоящия Договор, Пътуващият не дължи такса прекратяване, в случай че настоящият Договор е сключен повече от 65 дни преди датата на отпътуване (ако това не противоречи на анулационните условия на авиопревозвача при закупени самолетни билети);
ако прекратяването е от 18:00 ч. на втория работен ден след сключването на настоящия Договор до 65 дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на 20% от цената на туристическия пакет в лева;
ако прекратяването е от 65 до 31 дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на 30% от цената на туристическия пакет в лева;
ако прекратяването е от 30 до 21 дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на 50% от цената на организираното пътуване в лева;
ако прекратяването е 20 или по-малко дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на 99% от цената на организираното пътуване в лева.


Минимален брой записани за осъществяване на екскурзията: Всички автобусни екскурзии се осъществяват при минимум 25 туриста. В случай че минималният брой записани за осъществяване на екскурзията не е достигнат, туроператорът може да анулира пътуването като възстанови на пътуващия изцяло всички плащания, направени за туристическия пакет, без да дължи допълнително обезщетение. Туроператорът е длъжен да уведоми пътуващите за анулирането на екскурзията, спазвайки условията на чл. 89 ал. 7 т. 1. от ЗТ.

Автобусите, които се използват са следните марки: Мерцедес, Скания, Сетра, Волво, Ивеко, Ман, Неоплан, VDL (ВДЛ), Бова, Ван Хол, снабдени с климатик, видео, кафе машина, минибар, лицензирани за извършване на международен превоз на пътници. По време на пътуването в автобуса, всеки е задължен да поставя предпазния колан на седалката, която заема.

Медицинската застраховка към туристическия пакет е с доплащане от 2 лв. на човек на ден. Полицата е с общо покритие 10 000 ЕUR и включен асистанс, като покрива възникнали медицински разноски от злополука или акутно заболяване, медицинско транспортиране и репатриране.

Туроператорът предлага на туристите да сключат застраховка „отмяна на пътуване“, която покрива разходите за прекратяване на договора за туристически пакет от страна на пътуващия.

Екскурзията не е подходяща за лица с ограничена подвижност.

Паспортни и визови изисквания: До държави от ЕС и Сърбия, Македония, Турция, Албания, Босна и Херцеговина, Черна Гора, Швейцария, Швеция, Финландия, Норвегия и Исландия се пътува с валидна лична карта. До всички останали държави се пътува с международен паспорт, валиден най-малко 6 месеца след датата на завръщане.

Поради нестабилните цени на горивото, които се покачват непрекъснато и непредвидимо, е възможно въвеждане на доплащане за гориво. Записаните по програмата клиенти ще бъдат уведомявани веднага, в случай че такова доплащане се наложи.

Хотели по програмата
Грац, Австрия
от 1295 лв.
Грац, Австрия
от 1295 лв.
Подобни оферти
Нова Година в Анталия с Чартър от Пловдив
Турция
5 дни / 4 нощувки
 30.12.2025 г.
от 344.33
Нова година в Албания 2026 - 3 нощувки
Албания
4 дни / 3 нощувки
 30.12.2025 г.
от 646.28 лв.
Нова Година - Чартър до Хургада от София - 5 нощувки
Египет
Нова година в Атина - хотел Candia 4*, със собствен транспорт!
Гърция
Нова Година - Чартър до Шарм Ел Шейх от София - 5 нощувки
Египет
Нова Година - Хургада и Кайро с чартър от София
Египет
8 дни / 7 нощувки
 27.12.2025 г.
от 592.33
Нова година в Белград - със собствен транспорт
Сърбия
4 дни / 3 нощувки
 30.12.2025 г.
от 425 лв.
Нова година - Сараево
Босна и Херцеговина
4 дни
 30.12.2025 г.
от 639 лв.
Нова Година - Чартър до Хургада от София - 7 нощувки
Египет
Нова година в ГЪРЦИЯ - ЛЕФКАДА - хотел Ianos 3* - 3 нощувки!
Гърция
Нова Година - Белград
Сърбия
4 дни
 30.12.2025 г.
от 626 лв.
Нова Година - Чартър до Шарм Ел Шейх от София - 7 нощувки
Египет
ПОЧИВКА КАНАКУН 25.12.2025
Мексико
10 дни / 8 нощувки
 25.12.2025 г.
от 6435 лв.
Нова Година на Малдиви - 7 нощувки с трансфер по избор
Малдиви
Нова година в Кушадасъ 2026
Турция
6 дни / 4 нощувки
 03.10.2025 г.
от 407.65 лв.
Нова година на Малдивите
Малдиви
9 дни / 7 нощувки
 25.12.2025 г.
от 3781.5 лв.
Нова Година в Доминикана - гарантирани места
Доминиканска република
10 дни / 9 нощувки
 26.12.2025 г.
от 3033.33
Нова година в Анталия 2026, 5 нощувки
Турция
7 дни / 5 нощувки
 27.12.2025 г.
от 745.23 лв.
Нова година в Текирда 2026
Турция
4 дни / 3 нощувки
 30.12.2025 г.
от 580.78 лв.
Нова година в Чешме 2026
Турция
6 дни / 4 нощувки
 28.12.2025 г.
от 664.16 лв.
Нова година в Суботица - екскурзия с автобус
Сърбия
4 дни / 3 нощувки
 30.12.2025 г.
от 1100 лв.
Нова година в Занзибар 2026
Танзания
9 дни / 7 нощувки
 25.12.2025 г.
от 4729.19 лв.
Нова година в Баина баща - екскурзия с автобус
Сърбия
4 дни / 3 нощувки
 30.12.2025 г.
от 880 лв.
Нова Година - Виена
Австрия
5 дни
 30.12.2025 г.
от 1386 лв.
Нова Година в Анталия с полет от София
Турция
5 дни / 4 нощувки
 29.12.2025 г.
от 1165 лв.
Нова Година - Лондон
Великобритания
5 дни
 30.12.2025 г.
от 1538 лв.
Нова Година в Анталия с полет от Пловдив
Турция
5 дни / 4 нощувки
 29.12.2025 г.
от 1101 лв.
НОВА ГОДИНА 2026 В СЛЪНЧЕВА АНДАЛУСИЯ, КОСТА ДЕЛ СОЛ, ИСПАНИЯ
Испания
Нова Година - Париж - петдневна
Франция
5 дни
 30.12.2025 г.
от 1596 лв.
Нова Година в Анталия с полет от София - 5 нощувки
Турция
6 дни / 5 нощувки
 30.12.2025 г.
от 1276 лв.
Нова година в Албания - екскурзия с автобус
Албания
4 дни / 3 нощувки
 30.12.2025 г.
от 890 лв.
Нова година на Лазурния бряг в Ница, Франция
Франция
6 дни / 5 нощувки
 27.12.2025 г.
от 1699 лв.
Нова Година в Анталия с полет от София - 6 нощувки
Турция
7 дни / 6 нощувки
 29.12.2025 г.
от 1388 лв.
Нова година - Париж - шестдневна
Франция
6 дни
 30.12.2025 г.
от 1697 лв.
Нова година в Сараево
Босна и Херцеговина
4 дни / 3 нощувки
 30.12.2025 г.
от 790 лв.
НОВА ГОДИНА В МЕКСИКО 2026 - 28.12
Мексико
9 дни / 7 нощувки
 28.12.2025 г.
от 6459 лв.
Нова година 2026 на Малдивите
Малдиви
11 дни / 8 нощувки
 29.12.2025 г.
от 5839 лв.
Коледа и Нова Година 2026 в Коста Рика
Коста Рика
8 дни / 7 нощувки
 20.12.2025 г.
от 4671 лв.
Нова Година - Пролом баня - хотел RADAN 3*
Сърбия
Нова Година в Доминикана с полет от Мадрид
Доминиканска република
8 дни / 7 нощувки
 27.12.2025 г.
от 2060 лв.
Нова Година в Нови Сад
Сърбия
4 дни / 3 нощувки
 30.12.2025 г.
от 700 лв.
Нова Година - Виена - Будапеща
Унгария
6 дни
 29.12.2025 г.
от 798 лв.
Нова Година - Луковска баня - хотел Bela Jela 4*
Сърбия
НОВА ГОДИНА 2026 - Екзотичните Сейшели  - полет от София
Сейшелски острови
Почивка в Пукет - Коледа и Нова Година - 10 нощувки
Тайланд
13 дни / 12 нощувки
 22.12.2025 г.
от 2109
Нова година в Едремит 2026
Турция
4 дни / 3 нощувки
 30.12.2025 г.
от 759.84 лв.
Приказна Пулия - Нова година 2026 в Бари
Италия
6 дни / 5 нощувки
 30.12.2025 г.
от 1471 лв.
Нова година в Чанаккале 2026
Турция
4 дни / 3 нощувки
 30.12.2025 г.
от 545.3 лв.
Нова Година 2026 в Сицилия - Катания
Италия
5 дни / 4 нощувки
 30.12.2025 г.
от 1477 лв.
Нова Година 2026 в Сицилия - Палермо
Италия
5 дни / 4 нощувки
 30.12.2025 г.
от 1396 лв.
Нова година в Анталия, с полет от София
Турция
5 дни / 4 нощувки
 29.12.2025 г.
от 924.7 лв.
Нова година в Памуккале 2026
Турция
6 дни / 4 нощувки
 28.12.2025 г.
от 752.96 лв.
Нова година в Айвалък 2026
Турция
4 дни / 3 нощувки
 30.12.2025 г.
от 723.45 лв.
НОВА ГОДИНА: Вкусът на Азия -Виетнам и Камбоджа - 12 нощувки
Виетнам
Нова Година в Албания
Албания
4 дни / 3 нощувки
 30.12.2025 г.
от 850 лв.
НОВА ГОДИНА в ДУБАЙ и АБУ ДАБИ - лукс и БОНУС 6 екскурзии и всички входни такси - от София
Обединени Арабски Емирства
Нова година в ГЪРЦИЯ - ПАРАЛИЯ КАТЕРИНИ - хотел Yakinthos 3*
Гърция
НОВА ГОДИНА 2026 в Коста дел Сол
Испания
8 дни / 7 нощувки
 28.12.2025 г.
от 1680 лв.
Круиз Нова година на Карибите - кораб Zuiderdam 21.12.2025
САЩ
15 дни / 12 нощувки
 21.12.2025 г.
от 6795 лв.
Нова година в ГЪРЦИЯ - ПАРАЛИЯ КАТЕРИНИ - хотел Lito 2*+
Гърция
Незабравима Нова година в Барселона 2026
Испания
5 дни / 4 нощувки
 28.12.2025 г.
от 1387 лв.
НОВА ГОДИНА в РОМАНТИЧЕН ПАРИЖ- 4 нощувки от София
Франция
Нова Година - Париж - четиридневна
Франция
4 дни
 30.12.2025 г.
от 1492 лв.
Нова Година - Барселона
Испания
5 дни
 30.12.2025 г.
от 1338 лв.
Нова година 2026 в ЧАНАККАЛЕ,  3 нощувки с автобус
Турция
4 дни / 3 нощувки
 30.12.2025 г.
от 495 лв.
Нова година в Албания 2026 - 4 нощувки
Албания
5 дни / 4 нощувки
 30.12.2025 г.
от 826.22 лв.
Нова година в  ГЪРЦИЯ - КАВАЛА - хотел Esperia 3*
Гърция
4 дни / 3 нощувки
 30.12.2025 г.
от 699 лв.
Нова година в ГЪРЦИЯ - КАВАЛА - хотел Lucy 5*
Гърция
4 дни / 3 нощувки
 30.12.2025 г.
от 769 лв.
Нова година в  ГЪРЦИЯ - АТИНА - хотел Candia 4*
Гърция
4 дни / 3 нощувки
 30.12.2025 г.
от 575 лв.
НОВА ГОДИНА НА КАРИБИТЕ - ЛУКСОЗЕН КРУИЗ С EXPLORA JOURNEYS
Пуерто Рико
Нова година в ГЪРЦИЯ - СОЛУН - хотел Metropolitan 4*
Гърция
3 дни / 2 нощувки
 30.12.2025 г.
от 679 лв.
Нова Година - Загреб
Словения
4 дни
 30.12.2025 г.
от 713 лв.
Нова Година - Рим
Италия
5 дни
 30.12.2025 г.
от 1416 лв.
НОВА ГОДИНА НА КРУИЗ В ПЕРСИЙСКИЯ ЗАЛИВ С MSC EURIBIA - малка група с водач от агенцията
Обединени Арабски Емирства
ПОЧИВКА ДОМИНИКАНА 30.12.2025
Доминиканска република
10 дни / 8 нощувки
 30.12.2025 г.
от 5437
Екскурзия в ИТАЛИЯ - Нова година във Верона, 3 нощувки
Италия
Почивка Доминикана 26.12.2025
Доминиканска република
10 дни / 8 нощувки
 26.12.2025 г.
от 5809 лв.
НОВА ГОДИНА 2026 в Париж
Франция
5 дни / 4 нощувки
 30.12.2025 г.
от 1875 лв.
Екскурзия в ИТАЛИЯ - Нова година във Венеция!
Италия
4 дни / 3 нощувки
 29.12.2025 г.
от 1259 лв.
Нова година - Атина
Гърция
4 дни
 30.12.2025 г.
от 539 лв.
МАЛАЙЗИЯ – НОВА ГОДИНА в Куала Лумпур и остров Лангкави
Малайзия
Нова Година в Анталия с Чартър от София - 5 нощувки
Турция
Нова година в ГЪРЦИЯ - КОРФУ - хотел Golden Alexandros 4*
Гърция
4 дни / 3 нощувки
 30.12.2025 г.
от 699 лв.
Нова Година в Анталия с Чартър от София - 4 нощувки
Турция
Нова година в Белград
Сърбия
4 дни / 3 нощувки
 30.12.2025 г.
от 695 лв.
Напишете Коментар
Оценка от 1 до 5
Моля, въведете кода:*
Полетата със * са задължителни.